Pilates

Co je to Pilates?

Pilates je cvičení, které vyvinul Joseph Hubertus Pilates před více než 100 lety. Snažil se sestavit cvičení v němž dochází k vědomé souhře těla a mysli. Uvědomil si také velký význam zapojení správného dýchání, při kterém jsou aktivovány hluboké, stabilizační svaly trupu.

Tento cvičební systém vede k posílení a protažení svalů celého těla a rozvíjí koordinaci, sílu, rovnováhu, flexibilitu a dýchání. Propracovává zádové, břišní a hýžd’ové svalstvo.
Pilates nevyčerpává, spíše dodává energii. Cvičení obnovuje celkovou vitalitu, člověk se má cítit osvěžený, tělo se stává silné a ohebné.

Základy Pilates :

  • Dýchání – soulad dechu a pohybu zlepšuje krevní oběh a odstraňuje nadbytečné svalové napětí
  • Důkladnost provedení - kvalita je důležitější než kvantita
  • Zacentrování – započetí a řízení pohybu vychází ze středu těla
  • Plynulý pohyb – spolu s hlubokým dechem redukuje působení stresu a snižuje riziko zranění
  • Řízení pohybu – plná kontrola nad prováděným pohybem je nezbytná
  • Soustředění – uvědomujte si práci svého těla v každé fázi pohybu. Tělo a mysl úzce spolupracují.

Pro koho je cvičení určeno:

Pilates je pro mladé i staré, pro fyzicky aktivní i méně aktivní jedince. Cvičení se doporučuje jako pokračování rehabilitační léčby, astmatikům. Cvičení je vhodné pro ženy, které se chystají otěhotnět ( významně zpevní břišní svalstvo ), nebo pro již těhotné ženy, které si chtějí pevné svaly v břišní oblasti udržet i během těhotenství.
Dále je cvičení určeno pro sportovce, pro lidi s nadváhou, pro lidi trpící stresem, pro lidi s chronickou bolestí zad, pro umělce a tanečníky, pro které je důležitá koncentrace a kondice.

Co ke cvičení potřebujete :

Pouze ručník, cvičí se bez obuvi i ponožek.

Pilates po porodu 

 je pro ženy to pravé ořechové!

Začít se cvičením se doporučuje 6 týdnů po porodu, po císařském řezu po 12 týdnech. Cvičení se zaměřuje na posílení svalů pánevního dna a problematických břišních partií, aktivuje svalstvo kolem páteře. Cvičení předchází či se s úspěchem vypořádá s poporodní inkontinencí moči, posílí uvolněné svaly bederní části zad a pozitivně se odrazí na sexuálním životě. Zlepší držení těla a zploští bříško. Cviky se zaměřují především na svaly příčného břišního svalu. Na hodinách jsou miminka s maminkami. Ty leží vedle maminek, v ideálním případě spinkají. Koncepce hodiny je organizovaný chaos – vše dle miminek :-)

Po hodině nenásleduje žádná další lekce, takže bude dostatek času na přesun mininek, případné nakojení a přebalení….

Lekce se budou konnat od minimálního počtu 3 lidí.

Nutno se rezervovat přes náš rezervační systém.