Kruhový trénink

 

Kruhový trénink

 
Kruhový trénink je komplexní cvičební program, který zahrnuje prvky kardiovaskulárního i silového cvičení zároveň.
 
Posiluje svaly, zpevňuje tělo, zrychluje metabolismus, spaluje tuky a pomáhá snižovat váhu. Pokud potřebujete zlepšit fyzickou kondici, redukovat svoji hmotnost nebo množství tuku v těle, zhubnout nebo jen zformovat postavu, kruhový trénink je ta správná volba.
 
 Lekce probíhá ve skupině, díky variabilitě pomůcek a cvičebních stylů je mimořádně zábavná a efektivní. Cvičí se s váhou vlastního těla a moderními pomůckami  jako například: Bosu, trampolínka, Aquahit, medicinbal, činky, gumy atd.
Cvičící po odcvičení na jednom stanovišti během krátké chvíle zahájí cvičení na dalším stanovišti. To samo o sobě nedovolí pokles tepové frekvence a uklidnění. Odpočinek nastává až po odcvičení jednoho kola (tedy jedné série cviků).
 
Důležitým faktorem je rychlost provádění daného cviku. Měl by se provádět svižně, v tempu, s cílem provést vyšší počet opakování, nikoliv však na úkor správné techniky provedení. Z tohoto důvodu je volba vhodné zátěže (s ohledem na trénovanost cvičícího) rozhodující a klíčová.
 
Je zde velké množství proměnných. To dává kruhovému tréninku obrovskou výhodu oproti jiným tréninkovým metodám - téměř neomezené pojetí tréninku, pestrost a variabilitu.
 
Neobejdete se bez pohodlného sportovního oblečení a zapomenout byste neměli ani na pití, ručník a dobrou náladu. J